Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Narty we Włoszech, które pokochasz Wróć na górę

Austriackie jeziora

oblibene historie mapa
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
  •  
  • Typy
  •  
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo? 27.07. - 12.10.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?2 dor.
wyszukać
lupa
 

Austriackie jeziora

Austria to nie tylko kraina majestatycznych gór.

Znajdziesz tu 2000 jezior z krystalicznie czystą wodą. Dobrze będą się tutaj czuć osoby, które chcą zaznać zabawy, ruchu i sportów wodnych, ale także miłośnicy ciszy, romantyzmu i prywatności.

Jeziora w Karyntii są stworzone do kąpieli.

Region ten szczyci się największą ilością jezior. Ponadto woda ze względu na dużą ilość słonecznych dni i tropikalnych temperatur osiąga aż 28°C. Do największych i najbardziej znanych jezior należy Wörthersee i Ossiachersee, gdzie możesz cieszyć się nie tylko kąpielami, ale także życiem nocnym.

Największą atrakcją w Salzburgu jest Wolfgangsee.

To jedno z najładniejszych jezior w całej Austrii. Woda jest tak czysta i przezroczysta, że można ją pić. Dla lubiących spokój i prywatność polecamy romantyczne jezioro Hintersee.

W Burgenlandzie znajduje się największe jezioro w Austrii Neusidlersee.

Jezioro polecamy na spokojne rodzinne wakacje. Jest bardzo płytkie, ma liczne plaże i panuje tu ponad 300 słonecznych dni w roku, to miejsce stworzone do opalania. Dobrze będą się tutaj czuć także sportowcy. Można tu uprawiać surfing, kiting lub żeglarstwo. Obszar jest rajem dla rowerzystów. Niewiele regionów w Austrii oferuje tak rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych jak obszar Neusiedler See.

Jezioro Grundlsee nazywane morzem Styryjskim.

Leży na wysokości 708 metrów i dzięki przezroczystej wodzie jest bardzo lubiane przez nurków.

Największe i najsłynniejsze jezioro w Tyrolu to Achensee.

Typowa jest tutaj szmaragdowo zielona woda. Jezioro jest szczególnie popularne wśród surferów i żeglarzy, dzięki doskonałym warunkom pogodowym. Najcieplejszym alpejskim jeziorem jest Schwarzsee, jego woda ma właściwości lecznicze. Dla rodzin z dziećmi polecamy mniejsze jezioro Walchsee, gdzie znajdziecie place zabaw, trampoliny i ściankę wspinaczkową w wodzie.