Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Narty we Włoszech, które pokochasz Wróć na górę

Górna Austria

oblibene historie mapa
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
  •  
  • Typy
  •  
Gdzie chesz wyjechać?
Zadejte oblast ...
Kiedy i na jak długo? 20.04. - 06.07.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?2 dor.
wyszukać
lupa
 
 
Górna Austria

Górna Austria

Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Górna Austria

Krajobraz Grónej Austrii jest zróżnicowany. Na południu znajdują się Alpy Salzburskie z masywem Dachstein oraz jeziora polodowcowe obszaru Salzkammergut, a na północy łagodny, rolniczy teren z Doliną Dunaju.
•/ Masyw Dachstein to główny region turystyczny Górnej Austrii, znajduje się tu bowiem dużo ośrodków narciarskich, schronisk i kolejek górskich, a także Salzkammergut - kraina jezior i malowniczych starych miasteczek z mnóstwem zabytków. Jest to także region uzdrowiskowy.
•/ Ciekawym miastem jest też stolica landu Linz, gdzie znajdują się głównie barokowe zabytki.
•/ Górna Austria to kraina jezior – to na nich skupia się główna turystyka regionu. Do najważniejszych należą Jezioro Attersee (znane na świecie jako idealne miejsce do żeglowania, szczególnie stały wiatr "Rosenwind" gwarantuje miłośnikom żagla i deski wyjątkowe atrakcje), Jezioro Halsztackie (idealne do: pływania, wędkarstwa, kajakarstwa, raftingu i nurkowania), Jezioro Mondsee (najcieplejsze jezioro Górnej Austrii), Jezioro Wolfgangsee i Jezioro Traunsee (idealne do nurkowania).
•/ Hausruckwald - setki kilometrów konnych szlaków prowadzących przez największy jednolity obszar leśny w Europie Środkowej. W tym regionie tradycją jest hodowla koni islandzkich i właśnie na ich grzbietach najlepiej zwiedzać okolicę.
•/ Ponadto Park Narodowy Kalkalpen (Alpy Wapienne) to miejsce, gdzie spełnią się miłośnicy górskich wędrówek i ci, którzy chcą się wyciszyć w otoczeniu przyrody.

 

Hotele i apartamenty w regionie Górna Austria

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecena