Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Narty we Włoszech, które pokochasz Wróć na górę

Wieże i platformy widokowe w Austrii

oblibene historie mapa
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
  •  
  • Typy
  •  
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo? 22.06. - 07.09.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?2 dor.
wyszukać
lupa
 

Wieże i platformy widokowe w Austrii

Fantastyczne widoki i duża dawka adrenaliny.

To wszystko ma do zaoferowania Austria, gdzie możesz odwiedzić wiele platform i wieży widokowych. Zaskoczy Cię nie tylko zapierająca dech w piersiach przyroda. Sama wieża już na pierwszy rzut oka zachwyci Cię swoją architekturą.

Dawka adrenaliny w Dachstein.

Niezwykłym budynkiem jest tutaj Welterbespirale w Dachstein. Platforma widokowa znajduje się na wysokości 2.100 m na szczycie Krippenstein, gdzie odwiedzający mogą podzwiać masywy Dachstein i Halstatt. To jednak nie wszystko, co lodowiec Dachstein ma do zaoferowania. Adrenaliny dostarczy tutaj 5fingers, którego konstrukcja przypomina dłoń z pięcioma palcami. Podłoga w jednym z palców zrobiona jest ze szkła możesz podziwiać stąd Krippenbrunn, który leży o 400 metrów niżej. Na południowej ścianie Dachstein możesz przyprawić się o zawrót głowy na "pustych schodach", które prowadzą przez największy wiszący most w Austrii. Schody mają szklane balustrady i nachylenie 12 %.

Największa drewniania wieża widokowa na świecie i Airwalk w Karyntii.

Pyramidenkogel to wspaniała 100 m wieża widokowa o drewanianej konstrukcji. Mieści się na wysokości 851 m przy jeziorze Wörthersee. Platforma widokowa zapewnia niezapomniany widok na góry i jeziora w Karyntii. Do góry wyjedziesz windą panoramiczną, a w dół odważni mogą skorzystać z 120 m długiej zjeżdżalni,która osiąga prędkość do 25 km na godzinę. Jeszcze większa adrenalina czeka na Ciebie na platformie Airwalk, która mieści się nad Kölnbreinsperre. Przejdź po przezroczystej platformie skąd możesz zobaczyć setki metrów górskiej otchłani.

Tyrol jak na dłoni.

Na lodowcu Stubai znajduje się obszar widokowy na szczycie góry, która wynosi 3210 metrów nad poziomem morza. Platforma ma ciekawą strukturę architektoniczną, która harmonijnie łączy się ze skałą. Na miejsce podwiezie Cię wyciąg Schaufeljoch. Możesz odwiedzić też najwyżej położoną restaurację w Austrii, ale przede wszystkim rozciąga się tutaj imponujący widok na Alpy Sztubajskie i Dolomity. Ciekawym typem jest platforma przypominająca orle gnazdo nad jeziorem Achensee. Każdy kto chce zaznać dużej dawki adrenaliny, może wyjechać na nią wyciągiem AirRofan Skyglider. Droga z powrotem to przejażdżka osiągająca prędkość 85 km/h.