Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Narty we Włoszech, które pokochasz Wróć na górę

Wiedeń

oblibene historie mapa
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
  •  
 
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo?04.11.2023 - 23.12.2023
Kto pojedzie?2 dor.
wyszukać
lupa
 
 

Wiedeń

cały opis
Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Wiedeń

Wiedeń to stolica kraju i jednocześnie najmniejszy kraj związkowy w Austrii. Miasto leży na wschodnim krańcu lasu wiedeńskiego, gdzie Dunaj przepływa przez bramę Korneuburg i wchodzi do miasta Wiednia. Miasto jest najważniejszym centrum politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju. Centrum historycznie Wiednia w 2001 roku zostało zapisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
• Najczęściej odwiedzanymi zabytkiem miasta jest barokowy pałac Schönbrunn, który służył jako letnia rezydencja cesarzowej Marii Teresy. Obok kompleksu znajduje się obszerny park, dwie szklarnie i altana Gloriette, która obecnie służy jako kawiarnia z pięknym widokiem na zamek i miasto w tle. Po filiżance tradycyjnej wiedeńskiej kawy można odwiedzić ogród zoologiczny Schönbrunnskou, który jest najstarszym ZOO na świecie. Miejsc wartych zwiedzenia nie sposób wyliczyć. Najsłynniejsze i najczęściej odwiedzane to niewątpliwie: Hofburg, Karlskirche, Dom św. Stefana, opera Wiedeńska, najsłynniejszy austryjacki teatr Burgtheater i zamek Belvedere. Jedną z najbardziej znanych atrakcji w Wiedniu jest park rozrywki Prátr.
• Wiedeń jest również miastem muzyki. Wiedeńska Opera Narodowa jest jedną z najsłynniejszych scen na świecie. Pochodzą stąd znani kompozytorzy, m.in. Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Richard Strauss i Ludwig van Beethoven. Orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej należą do najsłynniejszych orkiestr. symfonicznych. Evropy a celého světa.

 
 

Hotele i apartamenty w regionie Wiedeń

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecena
 

Letnisko: