Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Narty we Włoszech, które pokochasz Wróć na górę

Tyrol

oblibene historie mapa
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
 •  
 
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?2 dor.
wyszukać
lupa
 
 • Tyrol
  • Letnisko
   • Zakwaterowanie
     

    Tyrol

    cały opis
    Pogoda
    Polecane zakwaterowanie w obszarze Tyrol
     

    Tyrol składa się z dwóch części – Północny i Wschodni Tyrol. Głównym miastem Północnego Tyrol jest Innsbruck, przez który płynie rzeka Inn, a głównym miastem Wschodniego Tyrol jest Lienz. Całkowita powierzchnia Tyrolu to 12.648 km2. Niewiele obszarów górskich może pochwalić się taka ilością gór. Mieści się tutaj ponad 500 trzytysięczników. Na granicy Wschodniego Tyrolu z Korutanami we Wysokich Taurach mieści się najwyższy szczyt w Austrii Grossglockner 3798 m n.p.m.
    • Zimą Tyrol to raj dla narciarzy, snowboardzistów i skialpinistów. Obszar oferuje 70 ośrodków narciarskich. Do najbardziej znanych należą Kitzbühel i St. Anton. Sezon narciarski zaczyna się najwcześniej na pięciu tyrolskich lodowcach – Kaunertal, Pitztal, Stubai, Hintertux i Sölden-Ötztal. Tyrol oferuje świetne warunki śniegowe i zjazdowe nie tylko dla profesjonalnych narciarzy, ale także dla rodzin z dziećmi. Obszar oferuje w sumie 5 200 km tras zjazdowych.
    • Latem region docenią miłośnicy wysokogórskiej turystyki, osoby lubiące ekstremalną jazdę na rowerach górskich i miłośnicy wspinaczki górskiej. Cały obszar ma do dyspozycji liczne świetnie oznakowane trasy. Najpopularniejszym i najbardziej znanym szlakiem turystycznym jest niewątpliwie 280 km Adlerweg. Turyści, którzy nie lubią górskich przechadzek, mogą odpocząć nad największym jeziorem w Tyrolu, 9 km długim Achensee. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z letniego toru saneczkowego. Ta atrakcja czeka na Was w Imstu, tor leży na wysokości 1 500 m n.p.m. i mierzy 3,5 kilometra.

     
     

    Hotele i apartamenty w regionie Tyrol

    Filtruj według:

    třídit / filtrovat
    Wyżywienie
    Dzieci darmowo
    Kategoria hotelu
    Wyposażenie
    Usługi
    ułożyć wedługpolecanecena